GERİ

ZULA SÜPER LİG 4. SEZON ŞAMPİYONU GALATASARAY

ZULA SÜPER LİG 4. SEZON ŞAMPİYONU GALATASARAY

Kıran kırana geçen lig aşamasının ardından Zula Süper Lig 4. Sezon Büyük Finalleri 26-27 Ekim tarihlerinde Nonstop Zula Espor Merkezi’nde gerçekleşti. Zula izleyicilerine espor dolu bir hafta sonu yaşatan finallerde ormanların kralı krallığını bir kez daha ilan etti.

Galatasaray Son Ana Kadar Savaştı

Geride kalan üç sezonun şampiyonu unvanıyla finallere katılan Galatasaray, bu unvanını devam ettirmek amacıyla finallere katıldı. Her takım için oldukça zorlu geçen finaller Galatasaray için de zorlu geçti. Yarı Final karşılaşmasında 1907 Fenerbahçe ile karşılaşan Galatasaray, ezeli rakibi karşısında Gaziantep Mülteci Haritası’nda geriye düşse de pes etmeyerek kazanmayı bildi ve finale yükseldi. Final karşılaşmasında da geriye düşse de son ana kadar savaşan Galatasaray, ele geçirdiği moral üstünlüğünü de iyi kullanarak dördüncü şampiyonluğunu ilan etmeyi başardı.

Beşiktaş’tan İyi Bir Performans

Zula Süper Lig’deki ilk sezonunda namağlup lider olarak finallere gelen Beşiktaş, finallerde de iyi performansını devam ettirdi. Bursa Espor karşısında rahat bir oyun sergileyen siyah beyazlılar final karşılaşmasında da iyi bir performans ortaya koydu. Beşiktaş’ın ilk sezonunda gösterdiği performans seyircilerden de büyük alkış topladı.

Finallerin Sürpriz Takımı: Bursa Espor

Zula Süper Lig’de ilk defa finallere katılan Bursa Espor finallerde başarılı bir performans göstererek üçüncü olmayı başardı. Özellikle üçüncülük karşılaşmasında 1907 Fenerbahçe’ye karşı üstün bir performans gösteren Bursa Espor ilk Zula Süper Lig finalinde Beşiktaş’ın arkasından üçüncü olmayı başararak büyük bir başarı yakaladı. 1907 Fenerbahçe karşılaşmasında özellikle VitrA üstün performansıyla dikkatleri çekerken alınan galibiyetlerin en önemli etkenlerinden birisi oldu.

1907 Fenerbahçe Sonunu Getiremedi

Büyük finallere büyük umutlar ile gelen ve Yarı Final karşılaşmasında Galatasaray karşısında iyi bir performans göstererek başlayan 1907 Fenerbahçe, ilk karşılaşmada bir türlü karşılaşmanın sonunu getirmeyi başaramadı. Bursa Espor karşısındaki üçüncülük karşılaşmasında ise istediği oyunu ortaya koyamayan 1907 Fenerbahçe, finalleri dördüncü olarak tamamladı.

ICE Warriors Zula Süper Lig’e Tutundu

Geride kalan sezonu dokuzuncu sırada tamamlayan ICE Warriors, Zula Süper Lig’de kalmak için Zula Rekabet Turnuvası ikincisi WanderLust Godzilla ile karşılaştı. Çok yakın geçen iki karşılaşmayı kazanan ICE Warriors, iki sezondur üst üste çıktığı playout karşılaşmasında bir kez daha Zula Süper Lig’e tutunmayı başardı.

Finallerin En İyi Oyuncusu: KeeVz

Finallerin oyuncusu denildiği zaman akla gelen ilk isim KeeVz üst üste üçüncü finalde üstün bir performans göstererek Finallerin En İyi Oyuncusu olmayı başardı. TESFED Zula Türkiye Kupası ve Zula Süper Lig 3. Sezon’da da aynı unvanı almayı başaran tecrübeli oyuncu üst üste üç defa bu unvanı almayı başararak unutulmayacak bir başarı elde etti. Finallerin En İyi Oyuncusu olarak KeeVz, Excalibur’dan G650 model bir oyun bilgisayarı kazanmayı başardı.

Yayın Tarihi 31.10.2019
İlgili Konular Zula Süper Lig
Zula Oyun

Zula Oyun Espor