GERİ

ZULA SÜPER LİG 7. SEZONDA SONA DOĞRU

ZULA SÜPER LİG 7. SEZONDA SONA DOĞRU
Zula Süper Lig'in sonuna yaklaşırken 8. haftada da rekabetin bol olduğu maçlar izleme şansı yakaladık. İlk 6 takımın ve düşme hattının belirlenmesinde önemli olan 8. haftasonunda fastPay WildCats, ligi 1. olarak bitirmeyi garantiledi. fastPay WildCats'in yanı sıra; Galatasaray Espor, KBB Kağıtspor Espor, BAL Espor, Digital Athletics ve Sangal Esports ilk 6 da bitirmeyi garantileyen takımlar oldu. Çamlıca Espor, ABB ASKİ Espor ve İstanbul E-Spor'un ligde kalma mücadeleleri nefesleri keserken; Gamers of Future lig de kalmayı garantileyen takım oldu. Gelin bir de puan durumuna, haftanın notlarına, haftanın MVP'sine ve haftanın en iyi 5'ine yer verdiğimiz 7. hafta haberimize bir göz atalım. 

PUAN DURUMUHAFTANIN NOTLARI

ABB ASKİ Espor için başarılı bir haftaydı. Ligde düşme potasında olan takımlardan biri olan ABB ASKİ Espor, 1 galibiyet ve 1 beraberlik ile düşme potasından bir nebze de olsa kurtulmayı başarıyor. Cumartesi günü Gamers of Future ile karşı karşıya gelen ABB ASKİ Espor, Kale haritasında hızlı bir oyun ile başlangıç yaptı. Bu oyunu devam ettiren ABB ASKİ Espor, haritadan 10-4'lük skor ile galibiyet ile ayrıldı. İkinci harita ise Favela haritası oldu. Avantajlı tarafta başlayan ABB ASKİ Espor devre arasını istediği skor ile kapatamadı. Ardından 10-7'lik skor ile mağlup ayrılarak günü 1 puan ile kapattı. Pazar günü düşme potasını büyük ölçüde etkileyen bir mücadele vardı. İstanbul E-Spor ile karşılaşan ABB ASKİ Espor, ligin son sıraları için önemli bir mücadeleye çıktı. Lig boyunca oynanılan en uzun süreye sahip mücadele idi. İlk harita olan Çin Bahçeleri'nde çekişmeli mücadelenin galibi 10-7'lik skor ile ABB ASKİ Espor oldu. 67 dakika süren ikinci haritamız ise Gaziantep Mülteci Kampı oldu. 4 kere uzatmalara giden mücadeleden galibiyet ile ayrılan taraf ABB ASKİ Espor oldu. Hafta boyunca 4 puan toplayan ABB Aski Espor, toplam 10 puan ile 9. sırada tamamladı.

BAL Espor haftayı ilk 6 da yerini sabitlerek kapattı. Lig boyunca orta sıralardaki takımların oldukça çekişmeli maçlarına tanıklık ettik. Bunlardan biri de BAL Espor'du. Zula Rekabet Ligi'ni kazanıp Zula Süper Lig'e yükselen kadrosuyla inanılmaz işlere imza attılar. Bu hafta aldığı 1 galibiyet ve 1 beraberlik ile de büyük finallere adını yazdırmayı, başardılar. Cumartesi günü Digital Athletics ile karşı karşıya gelen BAL Espor, Safranbolu haritasının ilk devresine etkili bir başlangıç yaptı. Devamında ise 10-6'lık galibiyet ile ayrıldı. Favela haritasında ise avantajlı başladığı taraftan dolayı devre arasını önde kapattılar. Devre arasından sonra ise 10-2'lik galibiyet ile haritadan ayrılan BAL Espor, günü 3 puan ile kapattı. Pazar günü ise rakipleri fastPay WildCats oldu. Safranbolu haritasına istediği gibi bir başlangıç yapamayan BAL Espor, 10-3'lük skor ile ilk haritayı mağlup kapatıyor. Düğün Salonu haritasında etkili bir başlangıç yapan BAL Espor, haritanın devamında ise 10-7'lik skor ile galip ayrılarak günü 1 puna ile kapattı. Hafta boyunca 4 puan toplayan BAL Espor, toplam 26 puan ile 4. sırada tamamladı. 

Çamlıca Espor için kötü bir haftaydı. Kritik bir önem taşıyan bu haftada Çamlıca Espor 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet ile ayrıldı. Cumartesi günü rakipleri Galatasaray Espor karşısında mücadeleye çıkan Çamlıca Espor, Mardin haritasındaki hızlı oyunları kendi istediği şekilde sonlandıramadı ve 10-6'lık skor ile mağlup ayrıldı. Safranbolu haritasında ilk haritaya göre bir nebze daha oyunu yavaşlayan Çamlıca Espor, bu haritadan da istediği sonucu alamadı ve 10-7'lik skor ile mağlup ayrılarak günü puansız kapattı. Pazar günü ise rakipleri KBB Kağıtspor Espor oldu. Safranbolu haritasının ilk devresine etkili bir giriş yapan Çamlıca Espor, haritanın devamında da formunu kaybetmedi ve 10-8'lik skor ile galip ayrıldı. Günün ikinci haritası olan Düğün Salonu'nda ise kıyasıya mücadeleye şahit olduk. Başa baş giden mücadele uzatmalara gitti. Uzatmaların ardından 13-10'luk KBB Kağıtspor Espor galibiyeti ile son buldu. Çamlıca Espor bu mağlubiyetin ardından günü 1 puan ile kapattı. Hafta boyunca 1 puan toplayan Çamlıca Espor, toplam 10 puan ile 8. sırada tamamladı. 

Digital Athletics haftayı puansız kapattı. Lig'de yakaladıkları güzel gidişatın ardından bu haftayı puansız kapatmaları şaşkınlık yarattı. Bu hafta yaşadığı puan kayıplarına rağmen ligi ilk 6'da bitirip büyük finallere gitmeye hak kazanıyor. Cumartesi gününün ilk maçına BAL Espor ile çıkan Digital Athletics, Safranbolu haritasına güzel bir giriş yapmalarına rağmen istedikleri gibi bitiremedi. 10-6'lık mağlubiyet ile ayrılan Digital Athletics, Favela haritası'nda da 10-2'lik skorla mağlubiyetle ayrılarak günü puansız kapattı. Pazar günü ise günün son maçında rakipleri Galatasaray Espor oldu. Kale haritasına kötü bir başlangıç yapan Digital Athletics, 10-2'lik mağlubiyet ile ayrıldı. Safranbolu haritasında'nda 10-4'lük mağlubiyet ile ayrılınca günü puansız kapattılar. Hafta boyunca puan toplayamayan Digital Athletics, toplam 23 puan ile 5. sırada tamamladı. 

fastPay WildCats 7. sezon Süper Lig'in grup aşamalarını lider olarak bitirmeyi garantiledi. Lig'e iddialı bir giriş yapan fastPay WildCats, gösterdiği takım oyunları ve oyuncuların bireysel oyunları ile topladıkları puanlar ile lig'in bitmesin 1 hafta kala grup lideri olarak bitirmeyi garantileyen takım oldu. Cumartesi gününün son maçında İstanbul E-Spor ile karşı karşıya gelen fastPay WildCats, Çin Bahçeleri haritasında etkili bir oyun sergilediler ve 10-5'lik galibiyet ile ayrıldılar. Safranbolu haritasında da ilk haritada olduğu gibi bir oyun ortaya koyan fastPay WildCats, 10-6'lık skor ile galibiyet alarak günü 3 puan ile kapattı. Pazar gününü ilk maçında ise rakipleri BAL Espor oldu. Safranbolu haritasındaki takım oyunu ile haritadan 10-3'lük skor ile galip ayrılan fastPay WildCats, Düğün Salonu haritasında taraf değişikliğinin ardından yaşadığı düşüşlerden dolayı 10-7'lik skor ile mağlup ayrılarak günü 1 puan ile kapattı. Hafta boyunca 4 puan toplayan fastPay WildCats, toplam 40 puan ile ligi lider olarak bitirmeyi garantiledi. 

Galatasaray Espor için kayıpsız bir haftaydı. Yakın rakibi KBB Kağıtspor Espor ile olan 2.lik yarışında önemli işler imza attılar. KBB Kağıtspor Espor'un yaşadığı puan kayıplarının ardından averaj farkı ile haftayı 2. sırada kapatmayı başardılar. Cumartesi günü rakipleri Çamlıca Espor'du. Mardin haritasına hızlı bir giriş yapan Galatasaray Espor, haritadan 10-6'lık galibiyet ile ayrıldı. Safranbolu haritasında ise çekişmeli bir mücadele vardı. Başa baş giden haritadan 10-7'lik skor ile galibiyetle ayrılan Galatasaray Espor oldu ve günü 3 puan ile kapattı. Haftanın son maçında Digital Athletics ile karşı karşıya gelen Galatasaray Espor    Kale haritasındaki etkili başlangıçlarını maçın sonuna kadar devam ettirdiler ve 10-2'lik galibiyet ile ayrıldılar. Safranbolu haritası da ilk haritanın benzeri bir oyuna sahne oldu. 10-4'lük Galatasaray Espor galibiyetiyle son buldu. Böylelikle Galatasaray Espor, günü 3 puan ile kapattı. Hafta boyunca 6 puan toplayan Galatasaray Espor, toplam 32 puan ile 2. sırada tamamladı. 

Gamers of Future için oldukça kötü bir haftaydı. Büyük finallere gitmek için son şansları olan Gamers of Future bu hafta yaşadığı puan kayıplarından dolayı büyük finallere gitme şansını yakalayamadılar. Cumartesi günü ABB ASKİ Espor ile karşı karşıya gelen Gamers of Future, günün ilk haritası olan Kale haritasında hem kendilerinin hem de rakip takımın yaşadığı teknik sorunların ardından 10-4'lük mağlubiyet ile ayrıldılar. İkinci harita olan Favela da ise toparlanan Gamers of Future takımı, haritadan 10-7'lik galibiyetle ayrılarak günü 1 puan ile kapattı. Pazar günü ise 6.lık için oldukça önemli olan mücadeleye Sangal Esports ile çıkan Gamers of Future, Çin Bahçeleri haritasında istediği gibi bir başlangıç elde edemedi ve haritadan 10-3'lük skor ile mağlup ayrıldı. Gaziantep Mülteci Kampı haritasında ise ilk haritadan çok farklı bir Gamers of Future vardı. Haritaya başa baş bir şekilde başlayan Gamers of Future, uzatmaların ardından 13-10'luk skor ile mağlup ayrılarak günü puansız kapatıyor. Hafta boyunca 1 puan toplayan Gamers of Future, toplam 13 puan ile 7. sırada tamamladı. 

İstanbul E-Spor'un ligde kalma şansı son haftaya kaldı. Bu haftayı puansız kapatması İstanbul E-Spor'un işlerini oldukça zorlaştıracağa benziyor. Düşme hattından kurtulmaya çalışan takımlarında biri de İstanbul E-Spor'du. Cumartesi günü fastPay WildCats ile karşılaşan İstanbul E-Spor, Çin Bahçeleri haritasının ilk devresine etkili bir başlangıç yaptı fakat devamını getiremeyip 10-5'lik skor ile mağlup ayrıldı. Safranbolu haritası da ilk haritanın benzeri bir oyuna sahne oldu. 10-6'lık İstanbul E-Spor mağlubiyeti ile biten harita sonucunda günü puansız kapattı. Pazar günü ise düşme hattını oldukça etkileyen karşılaşmaya ABB ASKİ Espor ile çıkan İstanbul E-Spor, Çin Bahçeleri haritasına etkili bir başlangıç yapmasına rağmen 10-7'lik skor ile mağlup olarak ayrıldı. Gaziantep Mülteci Kampı haritasın ise ligin en uzun süren karşılaşmasına sahne oldu. Toplam 67 dakika süren mücadele 4 kez uzatmalara gitti. Uzatmaların ardından harita İstanbul E-Spor'un 22-20'lik skor ile mağlubiyeti ile son buldu. Hafta boyunca puan toplayamayan İstanbul E-Spor, toplam 6 puan ile 10. sırada tamamladı. 

KBB Kağıtspor Espor puan kayıplarına bu hafta da devam etti. Önceki hafta performansında düşüş yaşayan KBB Kağıtspor Espor, bu haftayı da 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet ile kapattı. Ligdeki 2.liğini bu hafta aldığı puan kayıplarının ardından kaybeden KBB Kağıtspor Espor'un tekrar eski sıralamasını almak için son haftaki maçları oldukça önem taşıyor. Cumartesi günü rakipleri Sangal Esports oldu. Kale haritasının ilk devresine hızlı bir giriş yapan KBB Kağıtspor Espor, ikinci devrede geriye düşmesinin ardından 10-8'lik mağlubiyet ile ayrıldı. İkinci harita olan Gaziantep Mülteci Kampı haritası ise ilk haritaya benzer bir mücadeleye sahne oldu. 10-8'lik mağlubiyet ile ayrılan KBB Kağıtspor Espor, günü puansız kapattı. Pazar günü ise Çamlıca Espor ile karşı karşıya gelen KBB Kağıtspor Espor, Safranbolu haritasında başa baş bir mücadele yaşadı. Harita 10-8'lik KBB Kağıtspor Espor mağlubiyeti ile kapandı. İkinci harita olan Düğün Salonu'nda ise KBB Kağıtspor Espor'un takım oyunu göz önündeydi. Uzatmalara giden mücadele de 13-10'luk skor ile gülen KBB Kağıtspor Espor oldu. Böylelikle KBB Kağıtspor Espor günü 1 puan ile kapattı. Hafta boyunca 1 puan toplayan KBB Kağıtspor Espor, toplam 32 puan ile 3. sırada tamamladı. 

Sangal Esports haftanın sonunda büyük finaller için son bileti aldı. Lig boyunca inişli çıkışlı bir performans sergileyen Sangal Esports, bu haftayı puan kaybu yaşamadan bitiriyor ve istediğini başararak büyük finallere gitmek için son şansı kazanıyor. Cumartesi günü KBB Kağıtspor Espor ile karşılaşan Sangal Esports, Kale haritasından 10-8'lik galibiyetle ayrıldı. İkinci harita olan Gaziantep Mülteci Kampı haritasında da ilk haritanın benzeri bir oyun sergileyen Sangal Esports, 10-8'lik skor ile galip ayrılarak günü 3 puan ile kapattı. Pazar günü ise rakipleri Gamers of Future oldu. Çin Bahçeleri haritasına hızlı bir giriş yapan Sangal Esports, haritanın devamında da aynı oyunu sürdürdü ve 10-3'lük skor ile galip ayrıldı. Gaziantep Mülteci Kampı haritasında ise ilk haritadaki gibi hızlı giriş yapamayan Sangal Esports, uzatmaların ardından 13-10'luk skor ile galip ayrıldı ve günü 3 puan ile kapattı. Hafta boyunca 6 puan toplayan Sangal Esports, toplam 21 puan ile 6. sırada tamamladı. HAFTANIN MVP'Sİ

Zula Süper Lig 7. Sezon 8. haftamızın MVP'si Hasan 'BAL`RyriX' Kılınç oluyor. Ligimizin genç yeteneklerinden birisi olan Ryrix bu hafta takımının taarruz rolünü üstlenerek hafta boyunca 67 skor ve 12 asist alıyor ve takımının haftayı 4 puan ile kapatmasında büyük ölçüde rol oynarak 8. haftanın MVP'si olmaya hak kazanıyor. 

HAFTANIN İLK 5'İYAKUT: Bir yıldızda aranana tüm özelliklere sahip olan Yakut, 2.16 KDA ile de takımının grup aşamasını lider olarak bitirmesinde önemli bir rol oynayarak haftanın ilk 5'ine girmeye hak kazanıyor. 

HUSREİSS: Galatasaray Espor takımının en değerli oyuncularından olan Husreiss, bu hafta da sergilediği performanslar göz dolduruyor ve haftanın ilk 5'ine girmeye hak kazanıyor. 

SUPREME: Takımın topladığı 4 puanda aldığı giriş skorları önemli bir etki yarattı. Gösterdiği başarıların ardından haftanın 5'ine girmeye hak kazanıyor.

RYRİX: Sekizince haftanın MVP'si olmaya hak kazanan Ryrix, haftanın ilk 5'inde de kendine yer buluyor.

FREDYA: Galatasaray Espor'un bu hafta topladığı 6 puana önemli bir katkı sağlayan Fredya, haftanın 5'ine girmeye hak kazanıyor.

 
Yayın Tarihi 19.05.2021
İlgili Konular Zula Süper Lig
Kuttusi 'IHorseless' Nas

Kuttusi 'IHorseless' Nas Zula Espor