GERİ

ZULA SÜPER LİG FINAL FOUR

ZULA SÜPER LİG FINAL FOUR
Zula Süper Lig de final four heyecanı 14.11.2020 saat 15:00 da başlıyor. Üzülerek belirtmek isteriz ki Zula Süper Lig 6. Sezon finalleri de pandemi dolayısıyla Nonstop Zula Espor Merkezi’nde gerçekleşemeyecek. İlk karşılaşma fastpay Wildcats – Çamlıca Espor arasında, ikinci karşılaşmamız ise Galatasaray Espor – Mod-Z arasında gerçekleşecek.
 Final four maçlarında mücadele edecek takımları gelin beraber inceleyelim.

Şampiyon fastPay Wildcats

Yıldızlar kadrosu diye adlandırılan bir takım kuran fastPay Wildcats, lig başında şampiyonluk için en büyük favoriydi ve bu beklentilerin karşılığını son maçta lig puan rekorunu kaçırarak yerine getirdi. Şampiyon fastPay Wildcats’in sezon başında cezalı oyuncusu Y4K7T ilk 2 maç takımını yalnız bıraktı. Hemen hemen her maç hızlı bir oyunu tercih eden takım gün geçtikçe performansını arttırdı. Her hafta farklı bir oyuncunun maçın adamı olduğu fastPay Wildcats kadrosu şu şekilde;  Anarchy, Cixed, Forzaa, VonS, Y4K7T ve Rowdy.

Lig 2.si Galatasaray Espor

Ligimizin en çok şampiyonluk yaşayan takımı Galatasaray Espor bu sezonu da en üst sıralarda kovalayarak 2. Sırada bitirdi. Her sene olduğu gibi hedef şampiyonluk parolasıyla başlayan takımın kimyası tam olarak tutmadı ve puan kayıpları yaşadılar. Çok motive görünmelerine rağmen üst sıralardaki takımlarla oynadıkları maçlarda istenilen performansa bir türlü ulaşamayan Galatasaray Espor şampiyonluk yarışında da ligin ortalarından sonra geride kaldı. Sezon başında cezalı olan Maxic ilk 4 maç ve Razorcone ilk 2 maç takımını yalnız bıraktı. Sezon devamında cezalı oyuncularında dönmesi ile as kadrosu; Maxic, Koko, Razorcone, SHNAZNNN, SURPRISE şeklinde oldu.

Lig 3.sü Mod-Z

Zula Süper Lig’in ilk sezonundan bu yana aramızda olan Mod-Z bu sezonu da ligin üst sıralarında bitirerek 3. tamamladı. Lig başında birçok oyuncusunun cezaları sebebiyle maçlarına ilk iki hafta tam kadro çıkamayan takım, birçok talihsiz puan kaybı yaşadı. Performansı her kafta katlanarak ileri giden takım son haftalarda oynadığı üstün oyun ve aldığı galibiyetlerle ligin 2. Sırasını zorlasa da 3. Olarak tamamladı. Sezon başında ilk 2-3 maç Unity , Goupo ve W4sili’nin cezası nedeniyle oynamadığını belirtelim. 29 Ekim de düzenlenen Cumhuriyet Kupasını da kazanan ekip finalin favorilerinden. Çeyrek finalde ABB Aski Espor’u geçen takımın as kadrosu; Goupo, Brave, Extreme, Unity, W4sili şeklinde oldu.

Lig 4.sü Çamlıca Espor

Zula Süper Lige 5. Sezonda katılan Çamlıca Espor ilk sezonunu 8. Sırada bitirmişti. Fakat bu sezona süpriz bir kadroyla başlayan klüp ligi 4. Sırada bitirerek iyi bir sezon geçirdi ve izleyenlere güzel maçlar seyrettirdi. Çeyrek finallere seri başı olarak başlayan Çamlıca Espor’un sezon başı kadrosu ; Jaxis , Lauraa , M-Rey , RituaL , Rouche , AscheNte şeklindeydi. Ara transfer döneminde takımdan ayrılan isimler AscheNte ve RituaL oldu. Bu isimlerin yerine Fredy ve HusReiss transfer oldu. Çeyrek finalde ise ligi 5. Sırada tamamlayan İstanbul Espor ile mücadelesi görülmeye değerdi. Rakibini 2-1 ile geçen Çamlıca Espor’un final four kadrosu; HusReiss, Jaxis, Lauraa, Rouche, Fredy şeklinde olacak.

Zula Süper Lig Final Four Programı

14.11.2020 Cumartesi | 15:00 | Wildcats – Çamlıca Espor
14.11.2020 Cumartesi | 17:00 | Galatasaray Espor – Mod-Z

15.11.2020 Pazar | 15:00 | 3.’lük Karşılaşması
15.11.2020 Pazar | 15:00 | Büyük FinalCovid-19 salgını nedeniyle #EvdeKal’dığımız bu günlerde Zula Süper Lig 6. Sezon Finalleri’nin heyecanına evlerimizden ortak oluyoruz. 14-15 Kasım tarihlerinde ekran başında yerini alıp Zula Oyun Espor resmi YouTube kanalında bu büyük mücadeleye ortak olmayı unutma.
 
Yayın Tarihi 16.11.2020
İlgili Konular Zula Süper Lig
Zula Oyun

Zula Oyun Espor