GERİ

ZULA SÜPER LİG KURAL İHLALLERİ HAKKINDA

ZULA SÜPER LİG KURAL İHLALLERİ HAKKINDA
Zula Süper Lig'i temsil eden her oyuncunun, eşit ve dürüst ortamı zedelememek için Zula Süper Lig çerçevesinde belirlenen bütün kurallara saygılı olarak bu kurallara uyması büyük önem arz etmektedir.

KURAL İHLALİ - 1

Hakan ‘swooN’ Demirel isimli oyuncunun Zula Süper Lig 6. Sezon'un tamamlanmasının ardından aşağıda belirtilen kural ihlallerini yapması sonucunda  Zula Süper Lig kuralları çerçevesinde ilgili oyuncuya yaptırım uygulanması zorunluluğunu ortaya çıkarmıştır. Zula Espor Disiplin Kurulu'nun yaptığı değerlendirme sonucunda nihai karar aşağıdaki gibidir.

KARAR

Yapılan kural ihlalleri çerçevesinde Hakan “swoon” Demirel isimli profesyonel oyuncunun, Zula Süper Lig karşılaşmalarından 8 maç boyunca uzaklaştırılmasına karar verilmiştir.

Oyuncu: Hakan “swoon” Demirel
Ceza süresi: 8 maç
Kural Seti: 8.3, 8.9

Zula Süper Lig Kural Seti

8.3. Poaching
Poaching, bir oyuncunun takımıyla devam eden sözleşmesi bulunurken, oyuncunun takımından izin alınmadan o oyuncu ile transfer görüşmesi yapılması anlamını taşır. Poaching kuralını ihlal eden isimlere veya takımlara, başta transfer ihlal cezaları olmak üzere, diskalifiye edilme, mağlup sayılma, puan cezası, para cezası, oyuncu/takım cezaları uygulanabilir.
 
8.9. Sözleşme Sınırlaması
Lig veya resmi Zula turnuvalarında yer alan herhangi bir oyuncunun, iki(2) veya daha fazla takımla yazılı veya sözlü olarak anlaşma yapması yasaktır. Böyle bir anlaşma varsa Lokum Oyun Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş, sorun çözülene kadar oyuncunun maçlarda oynamasını engelleme hakkını saklı tutar. Ayrıca söz konusu takımları ve oyuncuyu diskalifiye etme hakkına da sahiptir.

 
KURAL İHLALİ - 2

Bu açıklama, Lokum Games izni dahilinde, özel bir firma sponsorluğunda düzenlenen Zula Turnuvası'nda farklı oyuncular tarafından gerçekleştirilen kural ihlalleri üzerine yayımlanmıştır. Özel bir firma sponsorluğunda yapılan turnuvada ekiplerimizin detaylı incelemeleri sonucu, aşağıda yer alan oyuncuların farklı hesapları veya oyuncuları turnuvaya dahil ettiği tespit edilmiştir. Zula Espor Disiplin Kurulu'nun yaptığı değerlendirme sonucunda nihai karar aşağıdaki gibidir.

KARAR

Yapılan incelemelerin sonucunda Ahmet İsa “Archeva” Yalçınkaya, Kerim “NATOTAN” Karataş, Orhan Özgür “ALAF4N” Çetin, Mehmet “Always” Örskıran isimli profesyonel oyuncuların Zula Süper Lig karşılaşmalarından 4 maç boyunca uzaklaştırılmasına karar verilmiştir.

Oyuncular: Ahmet İsa “Archeva” Yalçınkaya, Kerim “NATOTAN” Karataş, Orhan Özgür “ALAF4N” Çetin, Mehmet “Always” Örskıran
Ceza süresi: 4 maç
Kural Seti: 2.17, 3.5 

Zula Süper Lig Kural Seti
 
2.17. Oyuncu Hesaplarının Değiştirilmesi 
Lig’de yer alan her bir oyuncu, farklı Zula turnuvalarında herhangi farklı bir oyuncunun yerine giriş yapamaz veya oynayamaz. Bu durumun tespiti ve ihlali durumunda başta diskalifiye edilme, mağlup sayılma, para cezası veya oyuncu/takım cezalarına neden olur.
 
3.5. Hesap Paylaşımı
Lig’de veya resmi Zula Turnuvalarında yer alan herhangi bir profesyonel oyuncu, Lokum Oyun Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş tarafından sağlanan Zula hesabını herhangi bir kişiyle paylaşamaz. Ayrı bir hesap paylaşımı veya ortak bir hesap kullanımı yasaktır. Bu kuralı ihlal eden her bir oyuncu, diskalifiye edilme, maça çıkmama cezası, para cezası ve oyuncu/takım cezaları uygulanabilir.

 
*Belirtilen cezalar, Zula Süper Lig maçları ile ilgili olsa da, bahsi geçen oyuncular bu cezalarını tamamlayana kadar Zula Süper Lig, Zula Rekabet Turnuvası ve Lokum Games’e ait rekabetçi hiçbir aktivasyona katılamayacaktır. Oyuncuların bu turnuvalara fark edilmeden katılması durumunda ise oyuncu ile birlikte takımları da sorumlu tutulacak ve turnuvadan diskalifiye edilecektir.
 
Yayın Tarihi 16.02.2021
İlgili Konular Zula Süper Lig
Zula Oyun

Zula Oyun Espor