GERİ

ZULA SÜPER LİG'DE YARIŞ BAŞLADI

ZULA SÜPER LİG'DE YARIŞ BAŞLADI
Zula espor organizasyonlarının amiral gemisi olan Zula Süper Lig 15-16 Ağustos'ta oynanan 1. hafta mücadeleleriyle başladı. Heyecanın zirve yaptığı haftada izleyenler aksiyona doyarken, henüz 1. haftadan karşımıza çıkan sonuçlar gelecek 8 haftada çok çetin bir mücadelenin bizleri beklediğini görmemizi sağladı. Gelin toplu sonuçlara, haftanın en değerli oyuncusuna ve haftanın en iyi 5'ine birlikte göz atalım.SON FİNALİSTLER BİRBİRİNE DİŞ GEÇİREMEDİ

Zula Süper Lig 6. Sezon  15 Ağustos saat 14:00'te adına yakışır bir mücadeleyle başladı. 5. sezonun finalistleri Beşiktaş ile Mod-Z takımları kurdukları yeni kadrolarla karşı karşıya geldi. Safranbolu haritasında Brave'nin taarruz rolünde sergilediği etkili oyuna takım arkadaşları da ayak uydurunca Mod-Z ilk haritayı 10'a 4 gibi rahat bir skorla kazanmasını bildi. İkinci haritaya da bu özgüvenle başlayan Mod-Z yine Brave'nin etkili oyunuyla öne geçse de Beşiktaş'ın lige bu sezon dahil ettiği PyreX topladığı 21 skorla çok etkili bir harita oynadı ve Beşiktaş'ın imza haritası olan Gaziantep Mülteci Kampı'nda takımının bir puanı almasında başrolü oynadı.

GALATASARAY'DAN GÜZEL BAŞLANGIÇ

Zula Süper Lig'de en çok şampiyonluğu yaşamış olan Galatasaray bu sene kurduğu güçlü kadroyla lige iddialı başladı. Cezalı oyuncularının yokluğunda Koko Galatasaray'ın yükünü sırtlarken, akademi takımından dahil olan AĞLATIR performansıyla göz doldurdu. Bursa Espor önünde 3 puan alan sarı kırmızılı ekip, güçlü rakibi Beşiktaş'tan da 1 puan almayı başarınca 4 puanla ilk haftayı 3. sırada tamamlamasını bildi. 

HAFTANIN NOTLARI

fastPay Wildcats, Zula Süper Lig tarihinin en güçlü görünen kadrolarından birini kurmuş olsa da Y4K7T'un cezalı olduğu hafta Çamlıca Espor karşısında Çin Bahçeleri haritası uzatmalar sonucu kazanmasını bildi. Düğün Salonu'nda rakibini durduramayan Wildcats 1 puana razı oldu. Pazar günü Sangal Esports'u rahat geçen Wildcats 4 puanla liderlik koltuğuna oturdu.

Gamers of Future, eski oyuncularını kadrosuna yeni kattığı oyuncularla harmanlayarak iddialı bir kadroyla sezona başladı. İstanbul Espor karşısında 1 puan almayı başaran Gladyatörler Bursa Espor'dan da 1 puan aldı ve ilk haftayı 2 puanla 6. sırada tamamladı.

Çamlıca Espor, ligin en merak edilen kadrosunu kuran takım oldu. Zula espor organizasyonlarında üst üste şampiyonluklar alan ancak Süper Lig tecrübesi olmayan oyuncularla ne yapacağı merak konusu olan Çamlıca, önce fatPay Wildcats'i elinden kaçırarak 1 puan aldı. Geçtiğimiz sezonun şampiyonu Mod-Z'yi ise çok dominant bir oyunla geçmeyi başaran Çamlıca izleyenlere hem keyifli oyunlar izletti hem de ilk haftayı 2. sırada tamamladı.

İstanbul Espor, 1. hafta farklı şehirlerde yer alan yetenekli oyuncularını aynı ortamda buluşturdu. Yetenekli, birbirini tanıyan ve başarıya aç bir kadro kuran kırmızı beyazlılar bu sezon ligde adından söz ettirecek ekiplerden biri. Gamers of Future ile berabere kaldıktan sonra ABB Aski'yi 2-0'la geçen İstanbul Espor haftayı 4 puanla tamamlarken Vitra ve Alafan takımlarının bu hafta göz dolduran isimleriydi.

ABB Aski Espor, Zula Kadınlar Ligi'nde rekorları alt üst ettikten sonra Süper Lig'e de hızlı bir  başlangıç yaptı. Sangal Esports karşısında baskın bir oyunla galibiyeti almayı başaran Aski, İstanbul Espor karşısında ise 2-0 mağlup oldu ve ilk haftayı 3 puanla tamamladı.

Sangal Esports, tecrübeli oyuncuların yanına koyduğu yetenekli oyuncularla lige başlarken bu haftanın kaybedeni oldu. Cumartesi günü ABB Aski'ye kaybeden Sangal, pazar günü de güçlü rakibi fastPay Wildcats'e kaybedince ilk haftayı puansız tamamladı.

Bursa Espor, geçtiğimiz sezonun dikkat çeken bir kaç oyuncusunu bir arada buluşturduğu kadrosuyla ilk gün Galatasaray'a karşı 2-0 kaybetti. İlk haftanın 2. karşılaşmasında Gamers of Future karşısında galibiyetin kıyısından dönen Bursa ekibi 1 puana razı olunca 9. sırada kaldı.HAFTANIN EN İYİ 5'İ:

Lauraa: Süper Lig tecrübesi bulunmasa da bu sezon adından ne kadar söz ettireceğini ilk haftadan belli eden Lauraa, üst üste aldığı 5 skorla izleyenlere keyif dolu anlar yaşatırken, haftanın en değerli oyuncusu olmayı başardı.

Koko: Şampiyonluklara alışık olan Koko, cezalı arkadaşlarının yokluğunda takımını sırtlayarak haftanın en iyi 5'ine 2. sıradan girmeyi başardı.

Rainq: Gamers of Future takımının tecrübeli ismi, hafta sonu oynadığı 2 maçta da etkili bir oyun ortaya koydu.

Brave: Çamlıca karşısında yaşadığı teknik probleme rağmen oynadığı haritalarda gösterdiği etkili performans Brave'in bu hafta en iyi 5'e girmesini sağladı.

Vons: Bu listenin aşinalarından olan Vons, yeni takım arkadaşlarına da liderlik yapmayı ihmal etmedi.

 
Yayın Tarihi 17.08.2020
İlgili Konular Zula Süper Lig
Zula Oyun

Zula Oyun Espor