GERİ

7. SEZON ZULA SÜPER LİGDE ÇEYREK FİNALLER TAMAMLANDI

7. SEZON ZULA SÜPER LİGDE ÇEYREK FİNALLER TAMAMLANDI
Zula Süper Lig 7. Sezon Çeyrek Final karşılaşmalarında aksiyon hız kesmedi. Adım adım finallere giden bu yolda Final Four'a katılmaya hak kazanan takımlar belli oldu. 

Günün ilk maçı BAL Espor - Sangal Esports arasında oldu. Sezon boyunca lig sıralaması için kıyasıya mücadele veren 2 takım çeyrek final karşılaşmasında da aynı mücadeleye devam etti. Maçın galibi 2-0'lık skor ile BAL Espor oldu ve Final Four'a katılmaya hak kazandı. 

Günün diğer maçı ise KBB Kağıtspor Espor - Digital Athletics arasında oldu. Final Four'a direk katılım hakkını son haftanın son maçında kaybeden KBB Kağıtspor Espor çeyrek finalde oldukça etkili bir oyun ortaya koyarak Final Four'a katılım hakkını kazanmış oldu.TAKIM NOTLARI

BAL Espor, zorlu mücadeleden galip ayrıldı. İlk harita olan Safranbolu'da etkili bir oyun ortaya koyarak 10-6'lık skor ile galip ayrılan taraf oldu. Çin bahçeleri haritası ise çekişmeli bir oyuna sahne oldu. Sangal Esports'un maçı uzatmalara götürmek istemesine rağmen uzatmalar da BAL Espor 13-11'lik skorla galip ayrılarak toplam 2-0'lık skor ile Final Four'a katılmaya hak kazanan takım oldu.

Sangal Esports, sezonu istediği gibi sonlandıramadı. Safranbolu haritasında istediği performansı ortaya koyamayan Sangal Esports 10-6'lık skor ile mağlup ayrıldı. İkinci harita olan Çin Bahçelerinde ise daha istekli bir Sangal Esports vardı. Maç uzatmalara gitti. Uzatmaların ardından ise 13-11'lik skorla mağlup olan takım Sangal Esports oldu. Sangal Esports bu skorla 7. Sezon macerasını sonlandırdı.

KBB Kağıtspor Espor, kıl payı kaçırdığı Final Four biletini çeyrek finalde aldı. Gaziantep Mülteci Kampı haritasında iyi bir oyun ortaya koyarak 10-5'lik skorla galip ayrıldı. Safranbolu haritasında ise ilk haritaya göre daha rahat bir oyun ortaya koyan KBB Kağıtspor Espor, 10-1'lik skor ile galip ayrılarak Final Four'a gitmeye hah kazandı.

Digital Athletics'de 7. sezona veda etti. İlk harita olan Gaziantep Mülteci Kampı haritasında haritaya güzel bir giriş yapmalarına rağmen 10-5'lik mağlubiyet ile ayrıldılar. Safranbolu haritasında ise istedikleri oyunu ortaya koyamayan Digital Athletics, devre arasını kötü bir skor farkı ile kapattı. Taraf değişiminin ardından toparlanamayan Digital Athletics, 10-1'lik skor ile mağlup ayrılarak sezone veda etti.


HAFTANIN MVP'Sİ 

Takımının Final Four bileti almasındaki en önemli faktörlerden biri olan Emircan 'BAL`Wiatrax' Taşdan çeyrek finaller haftasının MVP'si olmaya hak kazanıyor. 

HAFTANIN İLK 5'İJaxis: Kaptanlığını yaptığı KBB Kağıtspor Espor'a sezon boyunca oldukça katkılar sağladı. Bu katkıları çeyrek finalde de eksiltmeyip devam ederek haftanın ilk 5'ine girmeye hak kazanıyor. 

Keevz: KBB Kağıtspor Espor'un güçlü bir oyuncusu olan Keevz. Sezon boyunca göstermiş olduğu keskin nişancı rolündeki başarılarına çeyrek final haftasında da devam ederek haftanın 5'ine girmeye hak kazandı.

Rowdy: BAL Espor kaptanı olarak sezon boyunca güzel işler başaran Rowdy, çeyrek finallerde de kendini öne çıkarmayı ve haftanın ilk 5'ine girmeye hak kazanıyor

Zywatt: Keskin nişancı rolünde oldukça etkili bir isim olan Zywatt, Final Four'a katılmaya hak kazanamasa da haftanın ilk 5'ine girmeye hak kazanıyor. 

Ryrix: Taarruz rolündeki etkili isimlerden biri olan Ryrix, gösterdiği performansla çeyrek final maçına da damgasını vurarak haftanın ilk 5'ine girmeye hak kazanıyor.

 
Yayın Tarihi 27.06.2021
İlgili Konular Zula Süper Lig
Kuttusi 'IHorseless' Nas

Kuttusi 'IHorseless' Nas Zula Espor