GERİ

ZULA KADINLAR LİGİ 3. SEZON 1. HAFTA MAÇLARI TAMAMLANDI

ZULA KADINLAR LİGİ 3. SEZON 1. HAFTA MAÇLARI TAMAMLANDI
Zula Kadınlar Ligi 3.Sezonda kaldığı yerden devam ediyor. Zula Kadınlar Lig'i 10 Nisan Saat 14:00'da fastPay Wildcats - Sivasspor Espor mücadelesi ile başladı. ABB Aski Espor, fastPay Wildcats, Gamers of Future, Steel Tactics, Sivasspor Espor ve BAL Espor olmak üzere toplam 6 takım mücadele etti. Gelin bir de takım analizlerine göz atalım. 

TAKIM ANALİZLERİ

Önceki sezon lig aşamasını ikinci olarak bitiren ABB Aski Espor, bu sezonda lige galibiyet ile başladı. Ligdeki ilk mücadelesi Gamers of Future idi. Harita seçimleri Kale ve Düğün Salonu olan mücadele de ilk haritadan 10-4'lük skor ile galip ayrılmayı başardı. Düğün Salonu haritasında da aynı tempo ile devam eden ABB Aski Espor, 10-5'lik skor ile ayrılarak günü 3 puan ile kapattı. İkinci günün ilk mücadelesine BAL Espor'un karşısına çıkan ABB Aski Espor, Kale haritasından 10-1'lik rahat bir skorla galip ayrılmayı başardı. Safranbolu haritasında ise başabaş geçen mücadele de 10-5'lik skor ile galip ayrılmayı başaran ABB Aski Espor takımı oldu. Günü 3 puan ile kapatan ABB Aski Espor, toplam 6 puan ve averaj farkı ile liderliğe yükseldi. 

Zula Kadınlar Ligi 2.sezonunun lig ve offline final aşamalarını lider olarak bitiren fastPay Wildcats, bu sezonda lige etkili bir giriş yapmayı başardı. Ligin ilk maçına Sivasspor Espor'un karşısına çıkan fastPay Wildcats, Gaziantep Mülteci Kampı haritasından 10-3'lük galibiyet ile ayrıldı. Düğün Salonu haritasından da 10-5'lik skor ile galip gelen fastPay Wildcats, günü 3 puan ile kapattı. Ertesi gün rakipleri Steel Tactics karşısında 10-5 ve 10-3'lik skorlarla galip ayrılarak günü 3 puan ile kapatmayı başardılar. Haftayı 6 puan ile bitiren fastPay Wildcats, ikinci sırada tamamladı.

Gamers of Future, lige istediği gibi başlayamasa da ikinci gün aldıkları galibiyet ile haftayı sonlandırdılar. Ligin ilk maçında rakipleri ABB Aski Espor oldu. Zorlu bir mücadelenin ardından 10-4 ve 10-5'lik skorlar ile mağlup olarak ayrılan Gamers of Future, günü puansız kapattı. İkinci günün son maçında Sivasspor Espor ile karşılaşan Gamers of Future, oldukça rekabetçi geçen 2 haritan da galip olarak ayrılmayı başardı. 10-8 ve 10-5'lik skorlar ile galibiyet ile ayrılan Gamers of Future, günü 3 puan ile bitirmeyi başardı. Haftayı 3 puan ile bitiren Gamers of Future, üçüncü sırada yerini aldı.

Steel Tactics, lige galibiyet ile başlasa da devamını getiremedi. Ligin ilk maçında BAL Espor ile karşılaşan Steel Tactics, 34 dakika süren Düğün Salonu haritasından 16-12'lik skor ile galip ayrılmayı başardılar. Çin Bahçeleri haritasında ilk haritaya kıyasla daha rahat bir galibiyet alan Steel Tactics, 10-4'lük skor ile kazanarak günü 3 puan ile kapatmayı başardı. İkinci gün ise rakipleri fastPay Wildcats oldu. 10-5 ve 10-3'lük skorlar ile mağlup olarak ayrılan Steel Tactics, günü puansız kapattı. Haftayı 3 puan ile bitiren Steel Tactics, dördüncü sırada tamamladı.

Sivasspor Espor, puan ile tanışamadı. Ligin ilk maçında fastPay Wildcats karşısında mücadeleye çıkan Sivasspor Espor, 10-3 ve 10-5'lik skorlar ile mağlup ayrılarak günü puansız kapattı. İkinci gün Gamers of Future ile karşı karşıya gelen Sivasspor Espor, Düğün Salonunda çekişmeli giden mücadeleden 10-8'lik mağlubiyet ile ayrıldı. Çin Bahçeleri haritasında ise ilk haritaya göre daha az çekişme yaşadı. 10-5'li mağlubiyet alan Sivasspor Espor, günü puansız kapattı. Haftaya puansız olarak başlayan Sivasspor Espor, averaj ile beşinci sırada yerini aldı.

BAL Espor, istediği gibi başlangıç yapamadı. Ligin ilk maçınca Steel Tactics karşısında seyir zevki yüksek bir mücadele yaşandı. Düğün Salonu haritasından 16-12'lik mağlubiyet ile ayrılan BAL Espor, Çin Bahçeleri haritasında da 10-4'lük mağlubiyet ile ayrıldı ve günü puansız kapattı. Diğer gün rakipleri ABB Aski Espor karşısında, 10-1 ve 10-5'lik skorlar ile mağlup olarak ayrıldı. Günü ve haftayı puansız kapatan BAL Espor, son sırada tamamladı.
 
Yayın Tarihi 11.04.2022
İlgili Konular Zula Kadınlar Ligi
Zula Espor

Zula Espor Espor