GERİ

ZULA KADINLAR LİGİ 3. SEZON 5. HAFTA MAÇLARI TAMAMLANDI

ZULA KADINLAR LİGİ 3. SEZON 5. HAFTA MAÇLARI TAMAMLANDI
Zula Kadınlar Ligi 3.Sezon'un son haftasını tamamladık. ABB Aski Espor lig aşamasını lider olarak tamamladı. BAL Espor ikinci sırada, fastPay Wildcats üçüncü sırada, Steel Tactics dördüncü sırada, Gamers of Future beşinci sırada ve Sivasspor Espor altıncı sırada tamamladı. Gelin bir de puan durumuna ve takım analizlerine göz atalım. 

PUAN DURUMUTAKIM ANALİZLERİ

ABB Aski Espor lider olarak tamamladı. Cumartesi günü rakipleri fastPay Wildcats oldu. Gaziantep Mülteci Kampı haritasında 10-5'lik skorla ilk haritadan galip ayrılan taraf ABB Aski Espor oldu. Safranbolu haritasında da 10-5'lik galibiyet ile ayrılan ABB Aski Espor, günü üç puan ile kapattı. Pazar gününü de üç puan ile kapatan ABB Aski Espor haftayı puan kaybı yaşamadan kapatarak lig aşamasını birinci olarak bitirdi.

BAL Espor haftayı kayıpsız kapatarak sezonu ikinci olarak bitirdi. Rakipleri Gamers of Future karşısında Safranbolu haritasında etkili bir oyun ortaya koyan BAL Espor haritadan 10-6'lık galibiyet ile ayrılmayı başardı. Düğün Salonu haritasında çekişme eksik olmadı. 10-7'lik galip olan taraf BAL Espor oldu ve günü üç puan ile kapattı. Pazar günü ise rakipleri fastPay Wildcats oldu. İkincilik için oldukça büyük bir önem taşıyan mücadeleydi. Çin Bahçeleri haritasında başabaş geçen ve uzatmalara giden haritanın galibi 13-11'lik skor ile BAL Espor oldu. Safranbolu haritasından da 10-6'lık skor ile galip ayrılan BAL Espor günü ve haftayı puan kaybı yaşamadan kapatarak lig aşamasını ikinci olarak bitirdi.

fastPay Wildcats için puansız bir hafta oldu. ABB Aski Espor ile karşı karşıya gelen fastPay Wildcats ilk harita olan Gaziantep Mülteci Kampı haritasından 10-5'lik ve Safranbolu haritasından aldıkları 10-5'lik mağlubiyet ile günü puansız kapattı. Pazar günü rakipleri BAL Espor oldu. Çin Bahçeleri haritasında uzun soluklu bir çekişmenin ardından 13-11'lik mağlubiyet ile ayrılan taraf oldu. Safranbolu haritasından da 10-6'lık skor ile mağlup ayrılarak günü puansız kapattı. Haftayı puansız kapatan fastPay Wildcats lig aşamasını üçüncü olarak bitirdi.

Steel Tactics de haftayı kayıpsız kapatan bir diğer takım oldu. Pazar günü rakipleri Gamers of Future karşısında Mardin haritasında hızlı bir başlangıç yapan Steel Tactics, haritanın devamında 10-7'lik galibiyet ile ayrılan taraf oldu. Gaziantep Mülteci Kampı haritasından da 10-8'lik galibiyet ile ayrılan Steel Tactics, günü üç puan ile kapattı. Steel Tactics haftayı puan kaybı yaşamadan kapatarak lig aşamasını dördüncü olarak bitirdi.

Gamers of Future haftayı puansız kapatan bir diğer takım oldu. BAL Espor ile karşı karşıya gelen Gamers of Future Safranbolu haritasından 10-6'lık ve Düğün Salonu haritasından 10-7'lik skorlarla mağlup ayrılarak günü puansız kapattı. Pazar gününün ilk maçında Steel Tactics ile karşılaşan Gamers of Future Mardin haritasından 10-7'lik ve Gaziantep Mülteci Kampı haritasından da 10-8'lik skorlarla mağlup ayrılarak günü puansız kapattı. Haftayı puansız olarak kapatan Gamers of Future lig aşamasını beşinci olarak bitirdi.

 
Yayın Tarihi 15.05.2022
İlgili Konular Zula Kadınlar Ligi
Zula Espor

Zula Espor Espor