GERİ

ZULA SÜPER LİG'DE İLK YARI SONA ERDİ

ZULA SÜPER LİG'DE İLK YARI SONA ERDİ
Zula Süper Lig'de Süper Hafta'nın oynanmasıyla birlikte ilk yarı mücadeleleri tamamlandı. Takımların 3'er maç yaptığı hafta toplam 15 karşılaşmada adrenalin üst seviyeye çıkarken liderlik yarışı bir anda kızıştı. Galatasaray ve Mod-Z haftayı kayıpsız geçerek lider Wildcats'i ikinci yarıda rahat bırakmayacaklarının sinyalini verdiler.GALATASARAY RİTME GİRDİ

Galatasaray, 2 karşılaşma oynadığı Süper Hafta'nın ilk gününde Sangal Esports ve İstanbul Espor karşısında zorlanmadan 6 puanı hanesine yazdırdı. Yaptıkları açıklamalarda form tuttuklarını, ligin kalanını kayıpsız geçerek finallere kalmak istediklerini belirten Galatasaray'lı oyuncular, ikinci gün karşılaştıkları Bursa Espor mücadelesinden de 20-3 gibi ezici bir üstünlükle ayrılmayı başardılar. Özgüvenini üst seviyeye çıkaran Galatasaray, ligin ikinci yarısında şampiyonluğun en büyük adaylarından biri olduğunu göstermiş oldu.

MOD-Z HER GÜN DAHA İYİYE GİDİYOR

Son şampiyon Mod-Z, sallantılı girdiği 6. sezonda oyununu her gün daha yukarıya taşıyarak puan tablosunda üst sıralara tırmanmaya devam ediyor. Gamers of Future karşısında zorlanmayan Mod-Z, Süper Hafta 2. Gün karşılaştğı 2 rakibinden ilki olan Bursa Espor'u Çin Bahçeleri ve Gaziantep Mülteci Kampı'nda 2-0'lık skorla geçmeyi başardı. Günün 2. karşılaşmasında Beşiktaş'ı Safranbolu'da rahat geçtikten sonra Kale'de zorlansa da maçın sonunu iyi oynayarak 2-0 mağlup etmeyi başardı ve haftayı 9 puanla tamamlayarak yarışta biz de varız demeyi başardı.

LİDER TÖKEZLEDİ

Lig sonuna kadar herhangi puan kaybı yaşaması öngörülmeyen fastPay Wildcats, ABB Aski ve Beşiktaş maçlarını rahat geçerken Çamlıca Espor'a bir kez daha takıldı. Kale haritasında Çamlıca'yı mağlup etmeyi başaran Wildcats, Düğün Salonu'nda rakibinin etkili oyununa engel olamayınca rakiplerinin puan tablosunda kendisine yaklaşmasına engel olamadı. Wildcats 24 puanla en yakın rakibinin 3 puan önünde lider konumunda.  

HAFTANIN NOTLARI:

Süper haftanın mağlubiyet görmeyen takımlarından biri de Çamlıca oldu. Çamlıca'nın fastPay Wildcats karşısında aldığı 1 puan ligin gidişatına önemli şekilde etki etti. İstanbul Espor karşısında 1 puan almayı başaran Çamlıca, Sangal Esports'u 2-0'la geçerek toplamda 5 puan toplamayı başardı.

Kötü gidişe bir türlü dur diyemeyen Beşiktaş, sırasıyla fastPay Wildcats, Bursa Espor ve Mod-Z maçlarında toplayabileceği 9 puanın hiç birini toplayamadı. 3 maçı da 2-0 kaybeden siyah beyazlılar, ligin ikinci yarısına yapacağı transferlerle daha iyi başlamayı hedefliyor.

Geçtiğimiz haftanın flaş takımı Sangal, bu hafta Beşiktaş gibi istediğini oyununa yansıtamayan ekip oldu. Haftayı aldığı 3 mağlubiyetle puansız kapatan Sangal, puan sıralamasında da kendini zora soktu.

Zirve mücadelesine inişli çıkışlı devam eden ABB Aski, güçlü rakibi fastPay Wildcats'e karşı direnç gösteremedi. Safranbolu ve Gaziantep Mülteci Kampı'nda rakibine kaybeden Aski, Gamers of Future ve Sangal karşısında ise topladığı 6 puanla toplamda 16 puana ulaştı.

Hedeflediği sıralara yükselmek için önemli bir mücadele veren İstanbul Espor, süper haftadan istediğini alamadı. Galatasaray'a 2-0 kaybeden İstanbul, Gamers of Future ve Çamlıca Espor maçlarından beraberlikle ayrılında haftayı 2 puan alarak tamamladı.

Kötü gidişe bir türlü dur diyemeyen takımlardan biri de Gamers of Future oldu. Mod-Z karşısında direnç gösteremeyen GOF, ABB Aski'ye de 2-0 mağlup oldu. İstanbul Espor karşılaşmasından beraberlikle ayrılarak 1 puanı hanesine yazdıran Gladyatörler, topladığı 7 puanla 9. sırada yer alıyor.

Ligin ikinci yarısına çok çalıştıklarını her fırsatta dile getiren Bursa Espor, güçlü rakipleri Galatasaray ve Mod-Z'den puan koparamasa da Beşiktaş'ı 2-0 yenerek haftayı 3 puanla tamamladı. HAFTANIN EN İYİ 5'İ:

Bir süper yıldızın neler yapması gerektiğini 6. sezonda fazlasıylagösteren Surprise, 3 maçta gösterdiği etkili performansla haftanın en değerli oyuncusu olmayı fazlasıyla haketti. 

Kaliteli oyununa bu haftada devam eden Goupo, takımının 9 puan almasında en etkili oyuncu olurken haftanın 5'ine 2. sıradan girmeyi başardı.

Galatasaray'ın etkili keskin nişancısı Shnazn, takımını sırtlayan oyunculardan biri olurken haftanın en iyi oyuncularından biri oldu.

Çamlıca'nın ligde olduğu konumda en büyük pay sahibi kim diye sorsak, Rouche cevabını almamız zor olmaz. Rouche bu hafta da takımının mağlubiyet yaşamamasında başrol oyuncusuydu.

İşler kötü giderken Bursa Espor'un parlayan yıldızı Syhtlex oldu. Beşiktaş'ı mağlup ettikleri karşılaşmada etkili bir oyun ortaya koyan Syhtlex haftanın en iyi 5'ine son sıradan girdi.
Yayın Tarihi 28.9.2020
İlgili Konular Zula Süper Lig
Zula Oyun

Zula Oyun Espor